معامله با خود

یکی از سوالاتی که کارفرمایان در تغییر قانون ارزش افزوده جدید میپرسند: اینکه میخوان از کارخونه خودشون جنس ببرن حسابدار میگه باید فاکتور بزنم داستان چیه ؟

بله درست میگن ، با تغییرات ارزش افزوده این اتفاق باید بیفته و باید صورتحساب بزنید.

جدیدا” دارم می بینم که سوالهای ارزش افزوده رو به فزونی میره! چرا؟

چون قانون ارزش افزوده، قانون جدیدی است و یکسری محل ابهام داره. یکی از این مسئله ها معامله باخود است.

در قانون قدیم(لایحه موقت) در ماده ۴ تا تبصره اش می گفت که اگر شما کالایی که تولید، تحصیل یا خریداری می کنید در دفاتر دارایی تان ثبت کنید یا برای استفاده شخصی تان بردارید مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده است، اما در تبصره ۱ ماده ۲ قانون جدید آمد این را بهبود داد، اولا کلا حقوقی ها را گذاشت کنار در مورد حقیقی ها دو دسته اند :

۱. اگر این کالا یا خدمت را برای مصارف شغلی شماس مشمول ارزش افزوده نیستید.

۲. اگر برای مصارف شخصی است مشمول ارزش افزوده هستی. پس با اجرایی شدن کامل قانون ارزش افزوده باید حواسمان به این تغییرات بین قانون جدید و قانون موقت قبل باشد.

سوالات خود در مورد این مقاله، با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *