||

لوگو موسسه آموزشی مریم آتشگاه

نقش لایحه نویسی در دادرسی مالیاتی

چطور میتوان با لایحه نویسی مالیات را کاهش داد؟ فرآیند مالی در طول سال چه میشود؟

بحث مالیات دو مقوله ی جدا از هم می باشد

آغاز سال مالی تا پایان سال مالی که تشکیل شده از رشته ای از اقدامات حسابداری و نکات و مفاهیم کاربردی و تکالیف مالیاتی و بیمه ای در طول سال به این معنی است کارفرما از 1/1 که شروع میکند به سند زدن باید قوانین مقررات مالیاتی، بیمه را رعایت کنیم، هر صنف یا شغل قوانین جانبی خود را دارد. اصول و استانداردها و حسابداری هم در کنار بقیه موارد، تمامی این موارد در طول یکسال می باشد اما نقش لایحه نویسی، حضور و اثرگذاری درمراجع حل اختلاف مالیاتی به این معنی که از زمانی که سال مالیاتی تمام میشود و اظهارنامه مالیاتی ارسال میشود و وارد فرایند تشخیص، رسیدگی هیات های حل اختلاف مالیاتی و مراجع

نقش لایحه نویسی بعد از ارسال اظهارنامه و از زمانی که اختلاف بین کارفرما و سازمان مالیاتی ایجاد میشود پس نمیشود گفت لایحه نویسی نقسی ندارد.لایحه نقشی دارد در مبنای کاهش و تعدیل اشتباهات نه پیشگیرانه زیرا اقدامات پیشگیرانه در طول سال توسط واحدهای مالی باید انجام شود، با دانستن قوانین و مقررات، رعایت اصول و استانداردهای حسابداری این اتفاقات به حداقل ممکن برسد و خطا نداشته باشد.بعد از ارسال اظهارنامه مالیاتی نقش لایحه نویسی شروع میشود.

مهمترین نقش و متداول ترین حالت که از لایحه می باشد: حضور لایحه در مراجع هیات های حل اختلاف مالیاتی مثل حل اختلاف بدوی، تجدیدنظر، 251 یا 251 مکرر الی آخر….وقتی میگوییم لایحه نویسی در کاهش، تعدیل و حتی رفع تعرض شما نقش دارد از نگاه بعد تکالیف مالی و مالیاتی صحبت میکنیم. در مورد لایحه نویسی یک نکته مهم مالیات یک قانون میباشد و چنانچه شما در مقابل قانون قرار دفاع و یا موضوعی را مطرح نمایید باید به قوانین و مقررات الحاقی مربوط به قانون باشد .

معرفی دوره تحریر لوایح مالیاتی جهت آشنایی بیشتر لایحه نویسی

مرکز آموزش‌های تخصصی مالی و مالیاتی دکتر مریم آتشگاه این دوره را به صورت آفلاین در قالب ویدئوهای ضبط شده و با کیفیت در کمتر از 6 ساعت اموزش ارائه می‌دهد.

این دوره در 17 سرفصل بسیار مهم توسط دکتر مریم آتشگاه که مدرسی بسیار حرفه‌ای می‌باشد تدریس می‌شود و همچنین شرکت در این دوره هیچگونه پیش‌نیازی لازم ندارد.

مهارت لایحه نویسی یک منبع درآمد خوبی است که شما با خرید این دوره پروسه یادگیریب را برای خود اسان نموده‌اید. تحریر لوایح مالیاتی نقش به‌سزایی در کاهش مالیات مودیان دارد.

استفاده از این دوره برای افرادی همانند حسابداران، وکلای مالیاتی، مدیران مالی و مودیان و مشاورین مالیاتی بسیار کاربردی و مناسب است.

مهارت‌های که با شرکت در این دوره می‌توانید به دست آورید عبارت‌اند از:

 • توانایی مطالعه پرونده مالیاتی جهت لایحه نویسی
 • یادگیری قواعد و اصول نگارش ادبی و حقوقی
 • یادیگری مبانی و اصول لایحه نویسی
 • افزایش احتمال موفقیت در پرونده‌ها
 • توانایی تجزیه و تحلیل لوایح مالیاتی
 • مهارت در تحریر لایحه با تمرین‌های مستمر
 • ارتقا قدرت استدلال و استنباط در وکالت مالیاتی
 • مهارت کاهش مالیات برای مودیان

شما با حضور در این دوره به آسانی می‌توانید مهارت‌های ذکر شده را به دست آورید و همچنین با گذراندن این دوره  اشتغال‌زایی کنید.

جهت خرید دوره تحریر لوایح مالیاتی می‌توانید اینجا کلیک نمایید.

2 دیدگاه دربارهٔ «نقش لایحه نویسی در دادرسی مالیاتی»

 1. مریم آتشگاه

  در خصوص خودروهای لوکس لایحه میخواستم خانم آتشگاه شما انجام میدید؟

سوالات خود در مورد این مقاله، با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *