||

لوگو موسسه آموزشی مریم آتشگاه

مشاور مالیاتی اشخاص حقوقی

اشخاص حقوقی و شرکت ها به دلیل عدم آگاهی نسبت به قانون مالیات های مستقیم درگیر مشکلات مالیاتی هستند، این اشخاص نیازمند یک مشاور مالیاتی اشخاص حقوقی هستند.

مشاور مالیاتی اشخاص حقوقی

تمامی اشخاص حقوقی و شرکت ها درگیر مشکلات مالیاتی هستند که ناشی از عدم آگاهی آنها نسبت به قانون مالیات های مستقیم می باشد. این اشخاص برای حل این مشکلات یا باید به این قوانین مسلط باشند و یا اینکه یک مشاور و وکیل مالیاتی مسلط به قوانین مالیاتی در امور خود داشته باشند تا درگیر مشکلات این چنینی نشوند و در صورت بروز این مشکلات از طریق وکیل مالیاتی خود این مشکلات را مرتفع سازند از همین جهت کلیه اشخاص حقوقی می بایست یک وکیل و مشاور مالیاتی استخدام نموده و امور مالیاتی خود را به او بسپارند.

مشاور مالیاتی اشخاص حقوقی

مشاور مالیاتی کیست

مشاور مالیاتی فردی آشنا به قوانین مالیاتی و همچنین قوانین مرتبط به آن می باشد و علاوه بر آن به امور حسابداری نیز آشنا است و به وسیله آنها صلاحیت حضور در هیات های دادرسی مالیاتی را دارد و می تواند به وسیله قوانین یاد شده و تنظیم لوایح مالیاتی موکل خودرا در برابر مشکلات مالیاتی پیش آمده ایمن سازد
مشاور مالیاتی صرفا دارای درجه وکالت و پروانه وکالت از سوی کانون وکلای دادگستری نیست و از این رو به او وکیل مالیاتی نیز گفته می شود که با توجه به آگاهی وی از قوانین مالیاتی صلاحیت حضور در هیاتهای دادرسی مالیاتی را دارا می باشد.

برای تبدیل شدن به یک مشاور مالیاتی خوب چه باید کرد؟

برای مبدل شدن به یک مشاور مالیاتی خوب لازم است که توسط یک مدرس باتجربه و کاربلد آموزش ببینید. مرکز آموزش‌های تخصصی مالی و مالیاتی دکتر مریم آتشگاه، که خود یک مدرس بسیار حرفه‌ای می‌باشد با ارائه دوره آموزشی در زمینه پرورش مشاور مالیاتی به شما کمک بسیاری نموده است.

شما با شرکت در این دوره مهارت‌هایی بسیاری همانند موارد زیر را  می‌توانید به‌راحتی به دست آورید. برخی از مهارت‌ها عبارت است از:

  • توانایی ارائه مشاوره مالیاتی در بیشتر حوزه‌های مالیاتی
  • به دست آوردن دانش و مهارت تحریر لایحه مالیاتی
  •  توانایی مطالعه پرونوده و اشراف کامل به اوراق مالیاتی
  • تسلط کامل بر قانون‌های مالیات مستقیم، مالیات ارزش افزوده و ..
  • یادگیری قوانین و مقررات مرتبط با مالیات همانند تجارت، دادرسی و مدنی و ..

همانطور که مشاهده نمودید شما با شرکت در این دوره دستاوردهای بسیاری را به دست می‌آورید. علاوه‌بر موارد ذکر شده شما با آموزش و یادگیری می‌توانید از مشاور مالیاتی به عنوان شغل استفاده نمایید و کسب درآمد کنید. دوره پرورش مشاور مالیاتی دکتر مریم آتشگاه در 10 جلسه به صورت آنلاین برگزار می‌شود و از 2 پشتیبان فعال برخوردار می‌باشد.

جهت حضور در این دوره باید با قوانین و مقررات مالیاتی آشنا باشید، یعنی اینکه برای استفاده از این دوره باید پیش‌نیازهای لازم را گذرانده باشید. برای شرکت در دوره پرورش مشاور مالیاتی ، دکتر مریم آتشگاه می‌توانید اینجا کلیک نماییید.

 

وکیل مالیاتی کیست؟

تفاوت وکیل مالیاتی و وکیل دادگستری

وکیل دادگستری فردی است که حتما فارغ التحصیل رشته حقوق می باشد و عضو کانون وکلای دادگستری است و یا از مرکز مشاوران قوه قضاییه دارای پروانه وکالت می باشد و در مراجع قضایی فردی که به عنوان وکیل انتخاب می شود حتما می بایست ویژگی های فوق را داشته باشد اما در مراجع غیر قضایی مانند هیات های مالیاتی،فردی که به عنوان وکیل انتخاب می شود حتما نباید دارای ویژگی های ذکر شده باشد بلکه باید درباره قوانین مالیاتی و و بخش نامه ها و دستورالعمل های مربوط به آن آگاهی کاملی داشته باشد تا بتواند در این مراجع حاضر شود و با توجه به قوانین یاد شده از طریق لایحه ها و دفاعیات رای هیات را به نفع موکل خود بازگرداند.

تفاوت وکیل مالیاتی و وکیل دادگستری

دلیل انتخاب وکیل مالیاتی

امروزه برای وکالت در زمینه های تخصصی مالیاتی و هیات های مربوط فقط وکیل دادگستری بودن کافی نیست بلکه به دلیل خاص بودن قوانین مالیاتی و پیچیدگی آن وکیلی که در این هیات ها حضور می یابد باید علاوه بر این که حقوقدان خوبی باشد و بر فن و فنون دفاع مسلط باشد، می بایست بر قوانین مالیاتهای مستقیم و دستورالعمل های آن و بخشنامه های مربوطه تسلط کافی را دارا باشد زیرا این قوانین تخصصی بوده و با سایر قوانین متفاوت می باشد.
ممکن است فردی وکیل دادگستری باشد و بر قوانینی مثل قانون مدنی و قانون مجازات های اسلامی مسلط باشد و در مراجع قضایی کاربلد و ماهر باشد اما در مبحث قانون مالیاتهای مستقیم دارای تخصص کافی نباشد در نتیجه این فرد برای حضور در هیات های حل اختلاف مالیاتی تخصص کافی را ندارد و همین امر باعث می شود که برای این هیات ها وکیل مالیاتی ای که بر قوانین مالیاتهای مستقیم تسلط کافی را داشته باشد انتخاب شود.

دلیل انتخاب وکیل مالیاتی

چگونه به یک وکیل مالیاتی موفق تبدیل شویم؟

یک وکیل مالیاتی خوب باید با قوانین مالیاتی اشنا باشد تا بتواند به درستی موکلان خود را مشاوره دهد. قوانین مالیاتی پیچیدگی‌هایی دارد که مرکز آموزش‌های تخصصی مالی و مالیاتی دکتر مریم اتشگاه با ارائه دوره‌های خود یادگیری این قوانین را آسان نموده است.

قدم اول در تبدیل شدن به یک وکیل مالیاتی موفق، آموزش گرفتن از یک مدرس حرفه‌ای و کاربلد می‌باشد. دکتر مریم آتشگاه  مدرسی باتجربه می‌باشد که شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزشی آن، مهارت‌های یک وکیل مالیاتی خوب را یاد بگیرید.

دوره پرورش وکیل مالیاتی در 10 جلسه آنلاین و 14 جلسه ضبط شده ارائه می‌شود و شروع آن در فروردین ماه می‌باشد که پیش‌نیازی ندارد. این دوره از 2 پشتیبان فعال برخوردار است که می‌تواند راهنمای بسیار خوبی جهت یادگیری در این مباحث باشند.

شما با شرکت در این دوره و یادگیری مطالب به صورت تئوری و عملی، کسب درآمد نمایید. مهارت‌هایی که شما با شرکت در این دوره می‌توانید کسب نمایید عبارت‌اند از:

  • توانایی دفاع و دادرسی در اختلافات مالیاتی
  • به دست آوردن دانش کاهش مالیات
  • امکان حضور در مراجع حل اختلاف مالیاتی به صورت وکیل مودی
  • توانایی تحریر لوایح مالیاتی به صورت تخصصی
  • آشنایی عملی با مراجع حل اختلاف مالیاتی

همچنین علاوه بر موارد نام‌برده شده، می‌توانید به مودیان مالیاتی مشاوره دهید. جهت حضور در دوره پرورش وکیل مالیاتی اینجا کلیک نمایید.

 

ویژگی های بارز وکلای مالیاتی فرتات

در تیم حقوقی و مالیاتی فرتات ما با به کار گیری وکلای جوان و کارآزموده و مسلط به قوانین مالیاتی و دستورالعمل های مربوط به آن در خدمت شما مودیان محترم که در این زمینه نیاز به مشاوره و یا وکیل مالیاتی دارید هستیم و در تلاشیم همواره به وسیله تعهد و اخلاق مداری این نیروهای جوان از طریق راه های قانونی مشکلات مالیاتی شما مودیان محترم را حل نموده و رضایت خاطر شمارا جلب نماییم.

پیشنهاد میکنیم مقاله ی آیا شما مشمول مالیات هستید؟ را بخوانید.

فرایند اجرای پرونده

در ابتدا تیم فرتات مشکل مالیاتی شمارا مستمع می شوند و در صورت نیاز به حضور شما مودی محترم جلسه ای ترتیب داده می شود تا با حضور شما مشکلات مالیاتی پیش آمده مطرح شود زیرا ممکن است مشکل شما نیازی به وکالت مالیاتی نداشته باشد و با یک مشاوره تلفنی ساده حل شود اما در صورت نیاز به وکیل مالیاتی،تیم فرتات وکالت پرونده شمارا به عهده گرفته و اسناد و مدارک مورد نیاز را از شما درخواست کرده و با توجه به آنها بابت حضور در هیات ها و امور مربوط حاضر می شوند تا از راه های قانونی و تنظیم لوایح مشکل شما را مرتفع سازند.

فهرست مطالب

سوالات خود در مورد این مقاله، با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *