||

لوگو موسسه آموزشی مریم آتشگاه
جرم معامله با کدفروش

جرم معامله با کد فروش

کد فروشی چیست ؟

جرم معامله با کد فروش : کد فروشی چیست ؟ برخی از مودیان با تاسیس شرکت‌های صوری و فاقد فعالیت واقعی، اقدام به ارایه فاکتورهای جعلی می‌کنند، و با سواستفاده از شماره اقتصادی (کد فروشی) مرتکب فرار مالیاتی می‌شوند.

بر اساس ماده 276 قانون مالیات‌های مستقیم، 6 ماه تا دو سال برای مدیر عامل یا حسابرسی که با این مجموعه کدفروشی معامله می‌کند، جرم‌انگاری شده و مجازات برای آن تعیین شده است و اگر شخص حقوقی خودش به طور مستقل درگیر این جریان شده باشد از اصدار اسناد تجاری محروم خواهد شد. افراد برای این که مالیات‌هایشان را کاهش دهند، برای خود هزینه تراشی می‌کنند. برای مثال، اگر فرد در یک سال درآمد و فروشش 1 میلیارد تومان باشد، هزینه‌هایش را با کمک کدفروش‌ها افزایش می‌دهد و در نتیجه درآمد مشمول مالیات را کم می‌کند. کدفروش‌ها را چگونه باید شناخت؟ قسمتی از سایت سازمان امور مالیاتی شرکت‌هایی که در بلک لیست قرار گرفته‌اند، را مشخص می‌کند، با مراجعه به سایت سازمان و مطالعه آن قسمت اسامی تمامی این کدفروش‌ها یا فاکتورسازها قابل مشاهده است. در صورتی که اسم شرکت طرف معامله در آن بلک لیست موجود باشد، معامله با آن مجموعه معامله با کد فروش است، علاوه بر این، هزینه‌ها و فاکتورهایی که از آن مجموعه دریافت شده است، تماما برگشت داده می‌شود.

 

نگارنده مقاله جرم معامله با کد فروش : خانم مریم آتشگاه ،‌ مدرس ، مشاور و وکیل مالیاتی

جرم معامله با کدفروش
فهرست مطالب

2 دیدگاه دربارهٔ «جرم معامله با کد فروش»

  1. مریم آتشگاه

   سلام خانم عبدلی
   شما هم خسته نباشید
   ما میتونیم در حوزه آموزش مالیات به شما کمک کنیم تا در آینده تبدیل به یک مشاور مالیاتی یا وکیل مالیاتی شوید. اگر نیاز به مشاوره بیشتر و آشنایی با دوره ها دارید با بنده تماس بگیرید. من غفاری هستم مدیر اجرایی واحد آموزش

سوالات خود در مورد این مقاله، با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *